November 13-án ünnepeljük a magyar nyelv napját, 1844-ben ugyanis ezen a napon fogadták el az anyanyelvünket államnyelvvé tevő törvényt. 2011 óta e jeles nap arra szolgál, hogy ráirányítsa a figyelmet egyik legfontosabb szellemi-kulturális örökségünkre, a magyar nyelvre. 
Ezt a szempontot vette figyelembe iskolánk alsó és felső tagozatos munkaközössége és érdekesebbnél érdekesebb feladatokkal készültek, a magyar nyelvet helyezve előtérbe.  Az alsó tagozaton Bíró Istvánné igazgatóhelyettes nyitotta meg a rendezvényt, ahol a 2.a osztályos Szelei András bűvölte el tanulóinkat egy magyar népmesével. A megnyitó után kezdődött el a gyerekek számára az izgalmas és tanulságos szabadulószobás játék. Minden évfolyam megadott csoportokra tagolódva menetlevél segítségével, forgószínpadszerűen keresték fel a különböző helyszíneket. A színes palettán volt betűkereső, találós kérdés, nyelvtörő és izgalmas szerencsekerék. A 3-4. évfolyam kipróbálhatta a lúdtollal írást, nyelvújítás érdekességeivel ismerkedhettek és activityt is játszhattak.  A szabadulószobák látogatása mellett meseszobává változott tornateremben hallgattak az évfolyamok a Magyar népmese napjára felkészülő tanulótársaiktól magyar népmeséket.  
2.b osztályból Kósik Fanni és Mohácsi Hanna 
3. a és 3. b osztályból Pap Diána, Tripolszki Adél és Mihályi Gabriella 
4.a és 4.b osztályból Palanitusz Petra és Kékesi Krisztián József  
Végezetül minden évfolyam hatalmas és látványos szóláncot írt méltó módon megkoronázva a délelőtti programot. 
Tartalmasan és vidáman telt a témanapunk, biztos minden kisgyermek vitt haza számára fontos és érdekes mesélni valót erről a délelőttről. 
A felső tagozatosok programja is a megnyitóval kezdődött. A 8.a osztály tanulói olvastak fel elgondolkodtató, elmélkedő írást a magyar nyelvről, majd osztottak meg érdekességeket a többiekkel nyelvünkről. Végül Pósa Lajos egyik versének részlete hangzott el. 
A nap KIP-es órákkal folytatódott. A csoport- és egyéni feladatok középpontjában a nyelvhasználat, a nyelvhelyesség, a fogalmazás és a helyesírás állt.  
Tíz órától érdekes, osztályok közötti vetélkedő vette kezdetét. A diákok változatos feladatokat oldottak meg közösen.  Régi szavakkal, szólásokkal, közmondásokkal ismerkedtek meg. Felfedező utat tettek a lakótelepen, természetesen a séta a témakörhöz kapcsolódott. Előkerültek népdalaink is, valamint a kamaszok érdeklődési körének megfelelően a divat, persze ez sem a szokásos módon, hanem a nyelvtanhoz igazítva. A feladatok között szerepelt az iskolai kiállítás megtekintése. Köszönjük a szülőknek, hogy a régi használati tárgyakból készített bemutatónkra rengeteg kiállítási darabot küldtek: petróleumlámpa, faszenes vasaló, kukulyka, szilke, miskakancsó és még sok-sok régiség bukkant fel a múltból. 
Programunk zárására az iskola udvarán került sor. Valamennyi felsős diák kapott egy szót Kölcsey Ferenc Himnusz című verséből. Kört alakítva élőláncot alkottunk úgy, hogy olvashatóvá vált a költemény teljes szövege. 
A gyerekek izgalommal várják az eredményhirdetést, mert a legjobban teljesítő osztály valamennyi diákja feleletmentő kártyát kap majd jutalmul. 

Őszi témanap az alsó és a felső tagozaton-a magyar nyelv napja
Megszakítás